Zvýšení zisku a snížení nákladů

 

Ani se nedivíme, proč Vás přilákala právě tato ikona. Všichni chceme vydělávat více, ale je to opravdu tak snadné? Nikdo nikdy neviděl zubaře, jak si sám sobě vrtá zuby před zrcadlem. Nevěřte, že efektivní a účinná opatření jste schopni implementovat sami. Stejným způsobem je možné optimalizovat ekonomiku ve Vaší společnosti. Naši specialisté Vaší společnost pečlivě prověří jak je na tom s připraveností na krizi, jak se u Vás nakupuje, jak hospodaří Vaši zaměstnanci. Důvěra je hezká, kontrola je lepší. Zavolejte nám a my Vám připravíme plán jak zvýšit výkon a ziskovost Vaší společnosti.

 

Propuštění zaměstnanců a uzavření části provozu

 

Mohli jsem vědecky popisovat něco,  čemu by pravděpodobně nikdo nerozuměl. Můžeme však s Vámi otevřeně mluvit o věcech a procesech, které k podnikání neodmyslitelně za určitých okolností patří. Pokud potřebujete propustit nadbytečné zaměstnance a je jedno, zda je to jeden a nebo jedno sto, máme vždy řešení, kdy v souladu se zákonem, profesionálně a vysoce odborně vypravíme Vaše bývalé zaměstnance na jejich novou profesní dráhu. Odborně hovoříme o outplacementu, ale my tomu říkáme, že pomůžeme všem těm lidem najít novou práci, domluvíme jim pohovory, snížíme Vaše náklady s jejich odchodem a minimalizujeme právní, finanční a morální dopady na vaší firmu.

 

Insolvenční řízení, exekuce a další provozní komplikace

 

řízení podniku v provozních potížích není žádná překážka ve fungování, jen ne každému jsou tyto okolnosti příjemné a je schopen takzvaně "pod tlakem" podávat odpovídající výkon. Neberte to v žádném případě jako Vaše profesní selhání nebo manažerskou slabost. Všechno je snažší s odpovídající odbornou a profesní zkušeností. My stav Vaší společnosti pečlivě analyzujeme po právní a ekonomické stránce, vytvoříme strategický krizový plán s několika možnými scénáři vývoje situace. Společně se potom budeme pohybovat po vytýčené trase a řešit dílčí potíže tak, aby se podnik stabilizoval, obnovil, restrukturalizoval, zmenšil, optimalizoval, jednoduše začal plnit Vaše podnikatelské očekávání, generování zisku a plnění si své tržní role.

 

Rozchod společníků

 

rozchod společníků je nápadně podobný děj jako rozchod manželů. Většinou chtějí všichni všechno, časem zjistí, že v tomto módu nedostane nikdo nic a jediný kdo tím trpí je vaše společnost, zaměstnanci, zákazníci a dlouhodobě budované obchodní vztahy. Společnost se nemusí nutně vždy rozpadnout, pokud se nemůžete se společníky dohodnout na vedení podniku, neveďte ho exekutivně. Najměte si profesionály, kteří Váš podnik povedou za Vás. vykonávejte svoje práva jako společníci, užívejte si volnosti a pomáhejte zlepšovat výsledky společnosti zvenčí. Jde o abstraktní manažerský model, kdy dostáváte nejvíce. 

Pokud se nemůžete na průběhu rozchodu dohodnout, je možné naše specialisty využít na uzavření dohody a podmínek rozchodu a vypořádání. Mnohdy řešíme situace, kdy spolu společníci nemluví, principielně nejsou schopni nalézt žádnou shodu přes nepřekonatelný odpor vézt jakýkoliv dialog.

 

Dědictví podniku a absence zkušeností s podnikáním

 

mnoho našich klientů podíl ve firmě zdědilo po svých předcích. V podnikání buď nemají žádné, nebo malé zkušenosti. Chybí chuť podnikat, nebo odvaha vstoupit do odvětví, které je jim cizí. Historicky jsme vykonávali manažerské funkce za umělce, který zdědil podíl v oboru těžkého strojírenství, nebo nezletilé dětí, které v době převzetí dřevozpracujícího podniku musely být zastoupeny druhým rodičem, který byl učitelem na prvním stupni základní školy. Vše společně vyřešíme, nemějte obavy.

 

V podnikání jsou občas chvíle, kdy se musíte rozhodnout, co uděláte dál. My, specialisté z HR&Co Accounting a.s. pomáháme již více jak 11let hledat našim klientům cestu, jak efektivně a účinně ukončit účast ve společnosti, kde:

je vysoká úvěrová angažovanost, máte neshody se společníkem, máte vysoký podíl závazků po splatnosti, musíte propustit podstatnou část zaměstnanců, musíte uzavřít výrobní závod, musíte podat insolvenční návrh, nebo vás svým zásahem zcela paralyzovala státní správa. Exekuce správce daně, zajišťovací příkaz a další....

Udělejte v naší důvěrné spolupráci první krok, zvedněte telefon, navštívíme Vás, analyzujeme současnou situaci, navrhneme Vám možnosti řešení dané situace a vše ostatní uděláme za Vás. Jednání se společníky, účast jednání na úřadech, případně provedení společnosti insolvenčním řízením. Vy se můžete buď po odeznění "zlých" časů vrátit a nebo se definitivně vydat svojí cestou. To je již na Vás...

 

Najít vhodného kandidáta trvá asi tři měsíce, vychovat z vhodného kandidáta samostatně pracujícího specialistu trvá rok až dva. Díky Interim managerovi nemusíte hledat někoho "na rychlo". Je možné danou pozici obsadit najatým zkušeným manažerem, který v těsné spolupráci s managementem připraví tuto pozici na příchod nového pracovníka. Pracovní místa bedlivě analyzujeme a můžeme i stávající místo zrušit a úkoly přerozdělit mezi další pracovníky, pokud to povaha úkolů dovoluje. Nečekejte, zda se Váš výběr podařil nebo ne, vsaďte na ověřené postupy v oblasti HR. Zavolejte a my Vám pomůžeme dostat váš management zpět do kondice.

© 2020 HRACC.CZ