top of page
Vyhledat
  • Martin HRDÝ

Vize v rámci krize

Chystáme se na slušný ekonomický sjezd z kopce, ale je tady vůbec někdo, kdo je na to připravený? Snad ano. Nejsem žádný pamětník první Velké krize z roku 1929, ale jsem velký zájemce o dobové zdroje a informace, které se dochovaly do dnešních dnů.

Přicházející krize má nápadnou podobnost s tou, ve třicátých letech. Marxisté semnou nebudou souhlasit, ale přílišné transformace a přerozdělování nadmíry bohatství a statků, do rukou všech je škodlivé. John Smith by neviditelnou ruku zřejmě uříznul a zahodil, kdyby býval věděl, co je v dnešních dnech možné. Nebudu hodnotit politické kroky na naší úrovni, ani na evropské, ale jako veterán krize z let 2008+ vám napíšu v následujících dnech pár rad, tipů a triků, jak se buď vyhnout krizi v jednotlivých oblastech, nebo její následky na vaše podnikání, nebo bytí zmírnit.


Kdo si rád dělá poznámky do diáře, napište si tam prosím následující: NIKDO Vám nijak nepomůže! Lidé zpravidla řeší svoje problémy s bankou. Chování banky je však takové, že vám půjčí peníze, pokud jim prokážete, že je nepotřebujete. „Bankéř je člověk, který Vám půjčí deštník, když svítí slunce a chce jej zpátky, když začne pršet.“ Jak to slovy vyjádřil Mark Twain.

Politici tady nejsou kvůli pomoci podnikatelům, ale jsou tady kvůli tomu, aby dostali od voličů hlasy. Je jim lhostejno, zda se budete muset vystěhovat ze své vily do paneláku na periferii, nebo prodat svůj Mercedes. Věnujte prosím více času přípravě na horší časy, než sledování televize a očekávání, že to někdo vyřeší za vás.6 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page